Bayi Özel
Telefon: 0326 718 1542
Sosyal Ağlar

Neden Sıralı OTOGAZ

LPG Yüksek oktan sayısına sahiptir:
Normal benzine ve süper benzine oranla LPG daha yüksek oktan sayısına sahiptir; bu sayede motordaki yanma daha düzenli olur, motorun verimi artar.
LPG; Diğerine oranla motorların daha sessiz çalışmasını sağlar:
Karbüratöre ve enjektöre gaz halinde geldiğinden motor daha sessiz ve titreşimsiz çalışır. LPG; Motoru temiz tutar ve ömrünü uzatır: Asit ve karbon artığı bırakmadığından motorun ömrü uzar ve daima rahat çalışır. LPG; Güvenlidir:
LPG kullanılan araçlardaki donanım ve depolar diğerlerine nazaran çok daha dayanıklı malzemelerden üretildiği için daha güvenlidir. LPG; Çevre Dostudur:
LPG kullanan araçlar atmosfere daha az miktarda zararlı gaz bırakır. Bu da bizler için solunacak daha temiz bir hava ve daha yeşil bir çevre demektir. Otomotiv sektöründeki alternatif enerji kaynağı arayışları 1930’lu yıllarda LPG’nin araçlarda yakıt olarak kullanımını gündeme getirmiştir. Özellikle kolay bulunması, ekonomik olması ve diğer yakıtlara oranla çevreyi daha az kirletici özellikte olması nedeni ile dünyada bir çok ülke, LPG’nin otomobillerde kullanımını özendirerek yaygınlaştırmıştır.
Günümüzde İtalya, Hollanda, Fransa, Belçika, Japonya ve Amerika’da LPG yakıt olarak otomobillerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer ülkelerde ise kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. LPG’nin yanıcı ve patlayıcı bir gaz olması LPG dönüşüm sistemlerinde güvenliği ve denetimi ön plana çıkarmıştır. LPG dönüşüm sistemleri; Avrupa Birliğinin en son regülasyonu ECER 67-01 ve TSE standartlarına uygun olması, montaj firmasının yetkili, gerekli bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması ile Çevreci, Ekonomik ve Güvenli sistemlerdir.

Addres

Sanayi Sitesi 2.Blok No:12
Payas/HATAY, 31600

Telefon

0326 718 1542
bilgi@yalcinlpg.com

Takip Et
7/24 Destek

0537 380 4402
0543 277 9109